4th AAPG Leadership days – Miszkolc, Segedyn 2016

W dniach 19-24 lipca 2016 r. na Węgrzech odbyło się międzynarodowe spotkanie studenckich członków kół naukowych AAPG. Zostało ono zorganizowane przez AAPG Szeged Student Chapter i AAPG Miszkolc Student Chapter. Z poznańskiego koła AAPG udział wzięło dwoje studentów trzeciego i drugiego roku (Aleksandra Kaczmarek i Rafał Kiełczewski).

Spotkanie odbywało się w dwóch węgierskich miastach: Segedynie i Miszkolcu, a tym samym zostało podzielone na dwie części. Pierwsza opierała się na wykładach z modelowania budowy złóż. Jej uzupełnieniem było zwiedzanie Muzeum Mineralogicznego i uniwersytetu w Segedynie, pięknym mieście na południowym wschodzie kraju Madziarów. Na spotkanie został zaproszony i wykłady prowadził dr Stuart Harker z Edynburga oraz inni specjaliści, w tym geolodzy węgierscy: Janos Blaho (z tematem „Geology of Algyo HC field”) i Gergely Dabi („The role of fluid inclusions in basin-modelling”).

Druga, terenowa część wydarzenia opierała się na prezentacji geologii obszaru Gór Bukowych, położonych na północy Węgier. Program obejmował również zwiedzanie magazynu rdzeni wiertniczych oraz kopalni gazu ziemnego. Oprócz naukowego charakteru spotkanie miało wydźwięk integracyjny (wielu młodych ludzi w wielu krajów) oraz stwarzało możliwość do zapoznania się z dobytkiem kulturowym Węgier.

Wyjazd bardzo nam się podobał i wiele z niego zapamiętamy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *