Udział w Imperial Barrel Award 2017

Dnia 8 marca, przez Monachium, nasza drużyna udała się do Pragi, aby uwieńczyć 8 tygodni ciężkiej pracy. Godzina zero wybiła o 10:45 w czwartek. Prezentacje odbywały się równolegle w dwóch osobnych pomieszczeniach, przed dwoma zespołami jury. Grono sędziowskie składało się z najlepszych specjalistów z firm naftowych z całego świata: Shell, Saudi Aramco, Total, Exxon Mobil, Nexen, MOL, LGO Energy oraz rodzimego PGNiG, reprezentowanego przez dra Jaromira Probulskiego. Mimo dużego stresu prezentacja członków naszego koła wypadła pomyślnie, zmieścili się w również w przeznaczonym czasie (25 min). Za kulisami usłyszeli słowa pochwały i uznania, według nieoficjalnych źródeł jeden z sędziów ocenił prezentacje na drugą w pokoju prezentacyjnym. Według zasad konkursu, dopiero po występie możliwe było obserwowanie w akcji pozostałych drużyn. Ostatecznie nie znamy zajętego miejsca – wyróżnione zostały trzy najlepsze zespoły.

W konkursie wzięło udział 18 drużyn z całej Europy: Francji, Wielkiej Brytanii, Rosji, Norwegii, Węgier, Szwajcarii, Austrii, Ukrainy oraz Holandii. Poziom był bardzo wysoki i wyrównany. Było to niesamowite doświadczenie dla uczestników zobaczyć jak studenci z renomowanych uczelni, radzą sobie w dziedzinie geologii naftowej. Najlepsza okazała się drużyna z węgierskiego Eotvos Lorand z Budapesztu. Serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w Houston! Na drugim miejscu uplasował się zespół z londyńskiego Royal Holloway, na trzecim natomiast drużyna z Amsterdamu. Po ogłoszeniu wyników, wszyscy uczestnicy oraz sędziowie mieli okazje świętować w tradycyjnej czeskiej restauracji. Impreza uświetniona została ludowymi tańcami oraz pieśniami, gdzie także dr Jaromir Probulski dał pokaz swoich umiejętności wokalnych. Gorąco polecamy udział w konkursie wszystkim młodszym kolegom i koleżankom. Naprawdę warto poświęcić czas, gdyż zdobyta wiedza będzie na pewno przydatna w przyszłej pracy w zawodzie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy byli z naszą drużyną, przede wszystkim Karolinie Buszkiewicz, Pani Monice Kalliście i fundacji PGNiG – bez pomocy Fundacji udział nie doszedłby do skutku. Ponadto podziękowania należą się ekspertom merytorycznym Norbertowi Smalerze oraz Pawłowi Ryderowi, a także opiekunowi doktorowi Wojciechowi Stawikowskiemu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *