Sesja naukowa w Instytucie Geologii UAM

Dzien po wyjeździe terenowym (24 kwietnia) nasze koło naukowe zorganizowało wraz z Wice-dyrektorem Instytutu Geologii UAM naukową sesje referatową. Referaty wygłosili: Guido Hoetz „Permian Gasfields in the Netherlands and their importance” (kierownik działu geologii w firmie EBN), Relu Roban „Provenance of lower Cretaceous arenites from Outer Carpathians – implication in depositional systems reconstruction” (adiunkt Uniwersytetu w Bukareszcie), oraz Constantin Ungureanu „The use of electric resistivity tomography and near surface seismic methods in geotechnical engineering applications” (doktorant Uniwersytetu w Bukareszcie). Przed sesją referatową nasi goście mieli okazję zwiedzić rezerwat meteorytowy Morasko – gdzie około 5000 lat temu spadł deszcz meteorytów oraz Muzeum Ziemi WNGiG.