O nas

AMU Poznań Student Chapter of the AAPG
Studenckie Koło Amerykańskiego Stowarzyszenia Geologów Naftowych


AMU Poznań Student Chapter of the AAPG przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu został założony i oficjalnie zatwierdzony w styczniu 2012 roku. Jest to trzeci Student Chapter na terenie Polski, po warszawskim i krakowskim. Poznańskie Koło powstał w odpowiedzi na zapotrzebowanie studentów na bliższe zapoznanie się z przemysłem węglowodorów jak również na zdobycie w tej dziedzinie pierwszych doświadczeń zawodowych.

Dziś, po niemal sześciu latach naszej działalności, możemy pochwalić się organizacją i uczestnictwem w wielu wydarzeniach Bardzo ważne jest dla nas że wydarzenia takie jak odczyty eksperckie, warsztaty czy kursy, które odbywają się dzięki zaangażowaniu naszych członków są szansą na podniesienie swoich umiejętności nie tylko przez członków Koła, ale także dla każdego zainteresowanego geologią naftową.

Pobierz ulotkę informacyjną o AMU Poznań Student Chapter of AAPG.

Pobierz regulamin AMU Poznań Student Chapter of AAPG.

 

American Association of Petroleum Geologists
Amerykańskie Stowarzyszenie Geologów Naftowych


AAPG (ang. American Association of Petroleum Geologists) – Amerykańskie Stowarzyszenie Geologów Naftowych zostało założone w 1917 roku i obecnie liczy ponad 30,000 członków. Jest tym samym największym profesjonalnym stowarzyszeniem na świecie. Zrzesza ono geologów, geofizyków, członków zarządów wielu firm, menadżerów, konsultanów oraz studentów. Celem organizacji jest sprzyjanie rozwojowi nauk geologicznych i promowaniu technologii. AAPG wydaje publikacje, organizuje konferencje oraz daje możliwości rozwoju dla osób zajmujących się naukami o Ziemi.

Pobierz statut i regulamin AAPG.

 

Student Chapter
Koła Studenckie


Program AAPG Student Chapter łączy 250 grup zrzeszających studentów nauk o Ziemi, co czyni go jednym z czołowych koedukacyjnych programów w tej dziedzinie wiedzy. Program ten daje studentom możliwość rozwoju kompetencji w geologii naftowej. Osobom najbardziej zaangażowanym daje również możliwość wykształcenia umiejętności przywódczych. Program Student Chapter służy głównie do wykształcania poczucia profesjonalizmu poprzez spotkania z przedstawicielami poszczególnych firm branżowych jak również z naukowcami zajmującymi się zagadnieniami geologii naftowej.